Odwodnienia liniowe

Porady techniczne

Tel: 503 730 930
E-mail: biuro@bielbet.pl
www.bielbet.pl
  • Odwodnienia liniowe zastosowane w MŁYN JACKA Hotel & Spa w Wadowicach
  • Odwodnienia zastosowane przy odwodnieniu stacji benzynowej w Inwałdzie
  • Odwodnienia liniowe w Parku Miniatur w Inwałdzie
  • Odwodnienie hotelu Stok w Wiśle
  • Odwodnienia liniowe w firmie DELIKOMAT w Bielsku-Białej

Odwodnienia liniowe domu i garażu

Każda osoba inwestująca w budowę domu prędzej czy później spotka się z dylematem w jaki sposób zagospodarować wodę opadową. Wystarczy kilka sprawdzonych sposobów, aby pożegnać się z tym problemem na zawsze.

Aby woda nie zalegała nam w ogrodzie lub nie przedostała się do piwnicy należy zastosować odwodnienie klasy A15. Ten typ odwodnienia doskonale odpowiada warunkom strefy przydomowej, gdzie poruszamy się głównie pieszo, a ruch samochodowy jest praktycznie znikomy. O wielkości zastosowanego odwodnienia decyduje kształt terenu naszej działki oraz średnia wielkość opadów na tym obszarze. W naszej firmie proponujemy Państwu odwodnienia dostosowanie do najbardziej wymagających potrzeb. Posiadamy modele wykonane z tworzywa sztucznego, betonu i polimerobetonu, np. korytko betonowe kl. A15 z pokrywą ocynkowaną, korytko polimerobetonowe kl. A15 z pokrywą ocynkowaną czy korytko z tworzywa sztucznego kl. A15 z pokrywą ocynkowaną lub tworzywową.

Na każdej posesji z pewnością są też miejsca częstego ruchu samochodowego. Mogą to być np. podjazd, wjazd do garażu czy przydomowy parking. W takich miejscach należy zastosować nieco inne odwodnienia liniowe. Odwodnienie kl. B125 to znakomite rozwiązanie dla takiego terenu. Jego maksymalne obciążenie wynosi 12.5 tony, dzięki czemu wytrzyma każdy ruch samochodowy. Odwodnienia tego typu również posiadamy w naszej ofercie. Korytko z tworzywa sztucznego kl. B125, korytko betonowe kl. B125 lub korytko poilmerobetonowe kl. B125 z pewnością spełnią Państwa oczekiwania.

Posiadając powyższe elementy można wykonać solidny i trwały system odwadniający. Aby prawidłowo zbudować odwodnienie należy odpowiednio przygotować podłoże. Następnie oznaczamy miejsce przebiegu odwodnienia za pomocą kołków wbitych w ziemię. Pomiędzy nimi rozciągamy żyłkę i wzdłuż niej kopiemy dołek powiększając go względem szerokości kanału o ok 20 cm i na wysokości ok 20cm. Przygotować beton klasy C35/45 Zalać dno wykopu betonem na wysokość 20cm i umieścić elementy odwodnienia. Po związaniu uzupełnić kolejną warstwą betonu. Łączenie kolejnych kanałów należy uszczelnić silikonem lub za pomocą kleju mrozoodpornego.

Koryta powinny być ułożone 3-5 mm poniżej nawierzchni. Aby sprawdzić prawidłowość montażu możemy wykonać tzw. próbę wodną. Gotowe elementy należy obudować kostką brukową lub innym tego typu materiałem. Pamiętajmy, że skutkiem nieodpowiedniego doboru odwodnienia lub jego braku może być poważne uszkodzenie budynku przez wodę. Zapraszamy do siedziby naszej firmy, a nasi specjaliści pomogą wybrać sprzęt odpowiednio dostosowany do Państwa zapotrzebowania.