Odwodnienia liniowe

Porady techniczne

Tel: 503 730 930
E-mail: biuro@bielbet.pl
www.bielbet.pl
  • Odwodnienia liniowe zastosowane w MŁYN JACKA Hotel & Spa w Wadowicach
  • Odwodnienia zastosowane przy odwodnieniu stacji benzynowej w Inwałdzie
  • Odwodnienia liniowe w Parku Miniatur w Inwałdzie
  • Odwodnienie hotelu Stok w Wiśle
  • Odwodnienia liniowe w firmie DELIKOMAT w Bielsku-Białej

Czyszczenie i konserwacja odwodnień liniowych

Decydując się na instalację odwodnień liniowych musimy mieć na uwadze również fakt, że do ich sprawnego funkcjonowania potrzeba także odpowiedniej konserwacji i czyszczenia.
Aby służyły nam jak najdłużej musimy co jakiś czas koniecznie sprawdzać ich stan techniczny. Kontrola ta nie powinna przysporzyć nam większych problemów.

Najważniejsze w odwodnieniach jest utrzymanie drożności systemów. Co jakiś czas powinniśmy więc sprawdzać czy kanałach nie gromadzą się liście, piasek, drobne kamienie lub też inne naleciałości przyniesione przez deszcz i wiatr. Sprawdzenie stanu technicznego odwodnień dobrze jest wykonać także po każdej większej ulewie. Pokrywy możemy odkręcić za pomocą wkrętarki. Oczyszczamy wnętrze kanału ze znajdujących się tam zanieczyszczeń, a dla zwiększenia dokładności czyszczenia możemy także przepłukać go ciśnieniowo. Jeżeli zobaczymy, że kratka została uszkodzona, należy wymienić ją na nową. Następnie przykręcamy pokrywę i czyszczenie możemy uznać za zakończone. Powyższe czynności wykonywane regularnie pozwolą nam cieszyć się sprawnym systemem przez długie lata.